Grillowanie a sąsiędzi

W czasie zbliżającej się majówki  oraz lata wielu z nas zadaje sobie pytanie, czy istnieją jakieś regulacje prawne, które określają i w konkretny sposób sankcjonują możliwość grillowania na balkonie?

Grill, a prawo

Dla wszystkich miłośników żarzących się węgielków jest dobra wiadomość. Polskie prawo w żadnym stopniu nie reguluje możliwości korzystania z grilla na własnym balkonie. Z jednym haczykiem oczywiście. Wszystko będzie w stu procentach legalne, dopóki nasze działania nie będą stwarzać zagrożenia pożarowego. Stać się tak może, gdy pozostawimy grilla bez nadzoru, lub rozpalimy go na pełnej zanieczyszczeń przestrzeni. Kara za to jest dość dotkliwa, ale oczywiście nie na tyle, aby potrzebny był prawnik, wystarczy posiadać wolne 500 zł. Jeśli jednak mamy wątpliwości, warto zasięgnąć porady prawnej w tej kwestii. Kancelaria radcy prawnego wyjaśni nam, jak ta sprawa wygląda od strony czysto prawnej.

Grillowanie a sąsiedzi

Inną sprawą jest kultura osobista. Należy wziąć pod uwagę fakt obecności innych mieszkańców. Nie każdy może mieć ochotę wąchać dym i zapach mięsa. W takiej sytuacji dobrze jest podejść do wszystkiego po ludzku i uprzedzić sąsiadów o swoich zamiarach. Prawdopodobnie po wcześniejszej wizycie, spotka się to ze zrozumieniem