Na starość tylko spokój

Jeżeli planujemy oddać naszych bliskich do ośrodków spokojnej starości, z pewnością zastanawiamy się, o czym powinniśmy wiedzieć, zanim podejmiemy tę decyzję. Na jakie szczegóły zwrócić uwagę, żeby mieć pewność, że oddajemy naszych rodziców lub dziadków w dobre ręce – do miejsca, gdzie zapewniona zostanie im właściwa opieka osób starszych – doradzają pracownicy z Edessa.pl

Najważniejsze cechy dobrej rezydencji seniora

Powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na kadrę zarządzającą ośrodkiem oraz zatrudnionych w nim opiekunów. Rezydencja seniora powinna cechować się szerokimi możliwościami w zakresie rekreacji, fizykoterapii i rehabilitacji, jeżeli ta jest konieczna. Ważne jest także właściwe odżywianie, zwłaszcza u osób, które wymagają odpowiedniej diety oraz – jeżeli jest wymagany – całodobowy nadzór nad zdrowiem rezydenta.

Jakie atrakcje czekają seniorów w domach opieki nad osobami starszymi?

W ośrodkach tych organizuje się liczne terapie zajęciowe, dba o właściwe wypełnienie wolnego czasu oraz z troską i cierpliwością podchodzi do problemów rezydentów.

W programie rekreacyjnym powinny się znaleźć takie atrakcje, jak: zajęcia plastyczno-manualne, pozwalające ćwiczyć pamięć i kreatywność, zajęcia kulturalne, gdzie można porozmawiać o przeczytanej książce, obejrzeć wspólnie film i podyskutować o nim, zajęcia w pracowniach, np. krawieckich albo hafciarskich.

Dodatkowym walorem jest, kiedy ośrodek organizuje również wyjazdy i wycieczki, a także imprezy okolicznościowe połączone ze spotkaniami towarzyskimi, którymi charakteryzuje się opieka osób starszych Opole to miasto, gdzie znajduje się wiele rezydencji seniorów, które spełniają powyższe standardy.